Експортна складова ВВП України перевищила безпечну межу

Понеділок, 10 грудня 2012, 14:30

Рівень експортної складової ВВП за перші два квартали 2012 року досяг 53,4% і перевищив межу граничного значення зовнішньоекономічної безпеки України.

Про це йдеться в підготовлених Рахунковою палатою висновках за результатами аналізу та експертизи проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік", передає "УНІАН".

Згідно з Методикою розрахунку рівня економічної безпеки (циркуляр, затверджений Мінекономіки в 2007 році), прийнятною вважається експортна складова ВВП на рівні не більше 50%.

Враховуючи вищевикладене, а також прогнози уповільнення зростання світової економіки, в тому числі країн - основних торгових партнерів України, у Рахунковій палаті заявляють, що "запланований на наступний рік ріст економіки на 3,4% є досить оптимістичним і буде базуватися насамперед на статистичному ефекті низької бази порівняння".

Нагадаємо, рейтингове агентство Moody's знизило рейтинг державних облігацій України з B2 до B3, прогноз негативний.

Як повідомлялося раніше, уряд затвердив два сценарії прогнозних макропоказників на 2013 рік і заклав до проекту державного бюджету оптимістичний, що передбачає зростання ВВП на 3,4% за інфляції 4,8%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!