"Газпром" уклав 30-річний контракт з турецькими компаніями

Вівторок, 27 листопада 2012, 15:13

"Газпром" уклав довгострокову угоду на постачання газу приватним компаніям Туреччини, зміцнивши позиції на зростаючому ринку на тлі спаду попиту в Європі.

Регулятор енергетичного ринку Туреччини видав компаніям Akfel, Bosphorus і Kibar ліцензії на імпорт газу за російським "західним маршрутом" на термін понад 30 років і дозволив компанії Bati Hatti купувати газ протягом 23 років, пише Reuters.

Ці чотири компанії раніше домовилися з "Газпромом" про імпорт 6 мільярдів кубометрів на рік по "західному маршруту" - Трансбалканському газопроводу - пропускною здатністю 14 мільярдів кубометрів, що проходить через Україну, Молдову, Румунію і Болгарію.

"Ця угода дуже важлива для "Газпрому". Туреччина завжди була важливим і стабільним партнером для нас", - сказав чиновник "Газпромекспорту".

Постачання російського газу до Туреччини утруднені з кінця 2011 року, коли державна газова компанія Туреччини Botas не продовжила 25-річний контракт через розбіжності з цінами.

Протягом цього терміну поставки тривають за короткостроковими контрактами.

Туреччина використовує газ як основне паливо для електростанцій і протягом 10 років збирається посісти третє місце за споживанням електроенергії в Європі, потіснивши Великобританію, і стати центром торгівлі енергоносіями.

"Газпром" прагне знизити залежність від Євросоюзу, на який припадає 80% експорту компанії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!