Калєтнік змусить автоімпортерів доплатити десятки мільйонів

Четвер, 15 листопада 2012, 13:51

Відомим українським компаніям, які імпортують автомобілі, будуть донараховані податки на 50 мільйонів гривень.

Про це повідомив глава Держмитслужби Ігор Калєтнік під час конференції Асоціації платників податків, розповідаючи про схеми ухилення від сплати мит.

"Деякі імпортери автомобілів, а також кузовів і запчастин, використовують схеми, коли з Китаю автомобілі заходять в Україну через Кіпр. При цьому, через них вони заходять як вузли та агрегати", - зазначив він.

"Ми донарахували досить відомим компаніям податки, будуть виставлені податкові зобов’язання більше, ніж на 50 мільйонів гривень", - сказав Калєтнік, додавши, що більш докладну інформацію з цього питання митниця оголосить у п’ятницю.

Крім того, він розповів про складнощі, що виникають при ввезені в Україну ліків.

"Законодавець свідомо пішов на те, щоб зняти сплату податків при ввезені ліків, щоб зменшити ціну на внутрішньому ринку. Скажіть, у нас зменшилася ціна? У нас ціна в декілька разів більша, ніж в країнах, звідки експортується", - сказав чиновник.

За словами Калєтніка, у наступному році митниця активно буде застосовувати постаудитконтроль, який дозволить донарахувати податки та притягти до відповідальності ті суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, які занижували митну вартість.

Він розповів, що після набрання чинності Митним кодексом, "суб’єкти отримали можливість декларувати свій вантаж по заявленій митній вартості, без коригування митним органом".

"Тобто ми приймаємо ту ціну, яку вони заявляють. Фактурна вартість товарів, які ввозяться в Україну, впала на 20% буквально за першу декаду першого місяця, коли Митний кодекс набрав чинності", - сказав чиновник.

"Що у нас відбулося такого у світі, щоб за 10 днів одразу на 20% впала фактурна вартість? Ми розуміємо, що суб’єкти, користуючись нормативними прогалинами, свідомо знизили фактурну вартість, щоб зменшити сплачувані податки", - наголосив Калєтнік, додавши, що ці дії призводять до багатомільярдних втрат держбюджету.

Він розповів, що у 2013 році митниця матиме можливість отримувати попередню інформацію від митних органів держав-експортерів з повними характеристиками товару, зокрема, з митною вартістю. За словами Калетника, це дозволить притягти до відповідальності тих, хто занижував митну вартість.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!