Путіну не подобаються претензії до "Газпрому"

Неділя, 9 вересня 2012, 17:10

Російський президент Володимир Путін у неділю, 9 вересня, виступив з різкою критикою початку розслідування, яке санкціонувала Єврокомісія відносно російського газового монополіста "Газпрому".

Путін назвав цей крок "неконструктивним", додавши, що Москва більше не збирається субсидувати економіки країн Східної Європи, повідомляє "Німецька хвиля".

"Це розслідування викликано кількома обставинами, і насамперед важкою економічною ситуацією в Єврозоні. Йдеться насамперед про країни Східної Європи. Всі ці країни свого часу були прийняті в Євросоюз, і ЄС взяв на себе зобов'язання зі субсидування їхніх економік", - заявив Путін на прес-конференції за підсумками саміту АТЕС у Владивостоці.

За його словами, розслідування має на меті змусити Москву піти на поступки у ціновій політиці постачання енергоносіїв до країн Східної Європи - членів ЄС й у такий спосіб допомогти Євросоюзу в цілому подолати економічну кризу.

"Тепер, мабуть, хтось у Єврокомісії вирішив, що ми повинні взяти на себе частину навантаження з цього субсидування. Тобто, об'єднана Європа хоче зберегти політичний вплив, і щоб ми ще за це трошки заплатили. Але це неконструктивний підхід", - переконаний російський президент.

Нагадаємо, що на початку цього тижня Єврокомісія розпочала розслідування за підозрами в антиконкуретній діяльності "Газпрому", що могла порушувати законодавство ЄС.

Зокрема, це стосується контрактів та діяльності компанії у Болгарії, Чехії, Польщі, Словаччині та трьох балтійських республіках.

Основна підозра Єврокомісії полягає в тому, що "Газпром" міг перешкоджати диверсифікації газового постачання, встановлюючи не ринкові, а необґрунтовано завищені ціни за допомогою прив’язки ціни газу до ціни нафти.

Зі свого боку керівництво" Газпрому" наполягає, що діяльність компанії здійснювалася відповідно до стандартів інших енергопостачальників та експортерів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!