Банк Путіна і уряд Росії можуть об’єднати акції "Газпрому"

Субота, 8 вересня 2012, 17:01

Внєшекономбанк (ВЕБ) веде переговори з урядом Росії про консолідацію свого пакету акцій "Газпрому" з акціями, що перебувають у власності держави.

Про це повідомив глава держкорпорації Володимир Дмитрієв у кулуарах ділового саміту АТЕС, передають "Ведомости".

"Ми ведемо з урядом переговори про те, щоб пакет ВЕБа був консолідований з пакетом держави", - сказав Дмитрієв, не уточнивши подробиці можливої угоди.

Дмитрієв підтвердив, що уряд хоче за допомогою пакета ВЕБа консолідувати контрольний пакет акцій "Газпрому".

ВЕБ за період з травня 2011 року по травень 2012 року збільшиться пакет прямої участі в статутному капіталі "Газпрому" з 0,862672 до 0,890129% - саме стільки не вистачає уряду, щоб довести свій пакет до контрольного.

Зараз держава безпосередньо і побічно володіє трохи більше 50% акцій газового холдингу, однак ця цифра номинальна, і, по суті, контролю у нього немає.

Раніше відомства працювали над угодою з обміну держпакетів акцій семи десятків газорозподільних компаній на 0,89% акцій "Газпрому", проте угода з ВЕБом може стати альтернативою цій схемі.

Раніше повідомлялося, що між ВЕБом і Росмайна може бути укладена акціонерна угода про спільне голосування на засіданні акціонерів "Газпрому", однак офіційного підтвердження ця інформація не отримала.

За неофіційними даними, Міненерго підтримує консолідацію контрольного пакету "Газпрому".

Нагадаємо, головою наглядової ради Внєшекономбанку є президент Російської Федерації Володимир Путін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!