Кіпр впускатиме українців за електронними візами

Вівторок, 4 вересня 2012, 20:45

Республіка Кіпр з 10 вересня запроваджує для громадян України електронні візи. На Кіпрі можна буде перебувати 90 днів.

Про це повідомив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко на спільній прес-конференції з послом Республіки Кіпр в Україні Евагорасом Вріонідесом, передає агентство УНІАН.

"Сьогодні ми вітаємо рішення уряду Республіки Кіпр про запровадження з 10 вересня кіпрською стороною електронних віз для громадян України, що дозволить спростити візові процедури для наших співвітчизників", - сказав Грищенко.

За його словами, Кіпр є першою країною-членом ЄС, яка надала можливість громадянам України подорожувати з електронними візами, оформлення яких буде безкоштовним.

Грищенко зазначив, що українська сторона розглядає зазначене рішення як черговий етап на шляху до повноцінного безвізового режиму в’їзду громадян України до держав-членів Євросоюзу. Міністр вважає, що це рішення є символічним з погляду на те, що зараз Республіка Кіпр головує в Європейському Союзі.

Він нагадав, що сьогодні українські громадяни мають можливість подорожувати з електронними візами до Мексики та Австралії.

За словами Грищенка, електронна віза надаватиме право на одноразовий в’їзд на Кіпр з терміном перебування до 90 днів.

"Ця система дозволить громадянам України подавати заявку на отримання в’їздної візи в електронному форматі, а відтак не потрібно буде відвідувати посольство", - сказав Грищенко.

Він висловив сподівання, що інші держави-члени ЄС також запровадять спрощений режим надання українцям віз, в тому числі електронний.

Грищенко зазначив, що продовж 2010-2012 років МЗС значно активізував роботу, спрямовану на спрощення візових процедур для громадян України. За словами міністра, за цей період укладено 19 угод, якими у той чи інший спосіб передбачено спрощення або запровадження безвізового в’їзду для українців.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!