ЄС пригрозив Україні санкціями за утилізаційний збір

Неділя, 30 вересня 2012, 12:57

ЄC готується до жорсткої реакції на екологічні ініціативи українського уряду.

Про це пише газета "Комерсант-Україна", посилаючись на заяву неофіційного джерела.

"Подібне рішення Росії вже вплинуло на європейських автовиробників, і ми знаємо, що воно негативно впливає на українських. ЄС очікує, що Україна буде вирішувати питання з Росією не на двосторонньому рівні, а в рамках СОТ", - зазначили в представництві.

Однак неофіційно співрозмовники в Єврокомісії дають ще більш жорстку оцінку - такий крок української влади може і зовсім поставити хрест на планах щодо підписання договору про асоціацію.

"Наша позиція більш жорстка, ніж говориться офіційно. У разі якщо Україна прийме цю постанову, ми готові йти на аналогічні відповідні заходи по українському експорту", - заявив співрозмовник в європейських структурах.

"Ми прямо повідомили нашим колегам в Києві: якщо буде принято цю постанову, ви можете забути про угоду щодо асоціації. Ми не підпишемо угоду, навіть якщо ви проведете чесні вибори", - уточнило інше високопоставлене джерело в Брюсселі.

У Кабміні поки вважають, що причин для занепокоєння немає.

"Переговори з ЄС проходять в спокійному, звичайному режимі. Загрози заморожування діалогу в зв'язку з розширенням утилізаційного збору інспірують ті, хто в цьому зацікавлений - автоімпортери. Тому будувати якісь плани і міркувати про наслідки рано", - заявило джерело в Кабміні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"