МВФ скоротить прогноз світового зростання

Вівторок, 25 вересня 2012, 13:24

Міжнародний валютний фонд хоче знизити прогноз світового зростання в жовтні, коли оновлюватиме прогнози для глобальної економіки.

Про це заявила глава МВФ Крістін Лагард, передає Reuters.

"Ми як і раніше прогнозуємо поступове відновлення, але світове зростання, ймовірно, буде дещо слабкішим, ніж ми очікували навіть у липні, й наші прогнози мають тенденцію до зниження в останні 12 місяців", - сказала керуючий директор фонду.

За її словами, найсерйозніший чинник, що впливає на світову економіку, - це невизначеність, яку відчувають інвестори відносно того, коли регулятори найбільших економік виконають свої обіцянки.

У липні МВФ знизив прогноз світового зростання на 2013 рік до 3,9%, але зберіг прогноз на 2012 рік незмінним, на позначці 3,5%.

Лагард сказала, що невизначеність, що стосується боргової кризи єврозони, є найбільшим ризиком для глобальної економіки, але можливість так званого "бюджетного обриву" в США - одночасного закінчення податкових пільг і автоматичного скорочення держвитрат наступного року - також є "серйозною" загрозою.

Лагард також повідомила, що нещодавні рішення європейських лідерів про боротьбу з кризою єврозони підтримали фінансові ринки й тепер вони хочуть побачити, як ці заходи будуть узгоджено здійснені.

Вона знову закликала Європу вжити заходи для створення банківського союзу.

"Ми продовжуємо вірити, що він повинен з'явитися якнайскоріше, щоб розірвати порочне коло між банками й державами", - сказала вона.

Лагард також закликала США добиватися політичної ясності й вживати заходи, які дозволять уникнути різкого посилення бюджетної політики на початку 2013 року.

Вона зазначила, що країні необхідний "конкретний план" поступового зменшення боргу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!