Держава перешкоджає розвитку економіки - Порошенко

Четвер, 20 вересня 2012, 10:09

Держава не може підмінити бізнес у розвитку економіки, а може або перешкоджати, чим воно часто займається, або підтримувати.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко в інтерв'ю "Комерсант-Україна".

"Держава не може підмінити приватний бізнес у розвитку економіки. Бізнес робить це ефективніше і правильніше. Держава може або перешкоджати, чим воно часто займається, або підтримувати", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що не підтримує заходи щодо стимулювання виробництва виключно заходами державного субсидування або інвестування.

Міністр сказав, що говорячи про держпідтримку, має на увазі функціонування експортного агентства, яке буде страхувати українського експортера при виході на ринки третіх країн.

"Є інший приклад: у Білорусі державне лізингове агентство викуповує продукцію машинобудування та надає послуги лізингу на зовнішніх ринках. Це дозволило їм наростити експорт. Це далеко не повний перелік форм підтримки виробників, які я хочу впровадити", - підкреслив Порошенко.

За його словами, там, де в рамках СОТ Україна може захистити свій ринок, будуть використані "механізми перешкоджання ввезення непотребу, який поставляється за безцінь і шкодить екології країни".

"Наприклад, через неякісну сільськогосподарської техніки відбувається втрата до 30% врожаю. Якщо ти завозиш 8-річну техніку, то від неї користі не буде - вона псує землю. Ми проводимо консультації з Мінагрополітики і незабаром представимо нашу спільну позицію", - зазначив Порошенко.

За його словами, зі свого боку Мінекономрозвитку пропонує підвищення ввізних ставок.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!