Харківські чорнобильці оголосили безстрокову акцію протесту

Вівторок, 11 вересня 2012, 20:04

Кілька сотень ліквідаторів аварії на ЧАЕС оголосили 11 вересня у Харкові безстрокову акцію протесту.

Люди вийшли на пікет на площі Свободи і планують проводити двогодинні акції щодня, передає "Радіо Свобода".

Як повідомив голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля Володимир Проскурін, на площі зібралися близько 300 ліквідаторів аварії.

В руках люди тримали плакати з написами "Вимагаємо виконувати статті чорнобильського закону", "Вимагаємо відкликати з парламенту проект соціального кодексу України".

За словами Проскуріна, люди вимагають від влади виплатити пенсії в тому обсязі, як це прописано в законі "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

"Наші вимоги такі ж, що були минулого року: виконувати положення чинного законодавства в повному обсязі. Чорнобильці тепер отримують пенсії значно менші, ніж прописано в законі. Ігнорується закон, і постанови суду теж", – сказав він.

Окрім цього, до вимог активістів додалася нова: відкликати проект закону нового соціального кодексу, який був зареєстрований у парламенті.

"У цей проект соціального кодексу механічно взяли і звели кілька законів. Із законів вирізали те, що невигідно урядові, і взяли те, що урядові вигідно. В такій редакції парламент і збирається голосувати", – додав Проскурін.

За його словами, чорнобильці будуть виходити на акції протесту щодня о 10-й годині, доки їхні вимоги не будуть виконані.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!