Сорос пророкує Німеччині рецесію через півроку

Вівторок, 11 вересня 2012, 09:05

Економіка Німеччини через півроку відчує на собі важкі наслідки боргової кризи єврозони, які обернуться для неї рецесією.

Так вважає відомий мільярдер і фінансист Джордж Сорос, передають "РИА Новости" з посиланням на MarketWatch.

"Курс на урізування витрат на тлі зростаючого безробіття штовхає Європу в глибшу рецесію, - вважає Сорос. - Це більше не прогноз - це реальність.Приблизно через півроку рецесія почнеться і в ФРН".

На його думку, німецькій владі необхідно скасувати свої вимоги зі скорочення держвидатків до інших держав єврозони і продовжувати курс на подальше зближення економік валютного союзу.

Як варіант Сорос пропонує і вихід з нього для порятунку власної економіки, хоча вважає, що найкращим варіантом для Німеччини в нинішній ситуації є збереження єврозони і робота над стимулюванням економічного зростання, скороченням боргів і забезпеченням державних облігацій.

В якості альтернативи Сорос відзначає і добровільний розпуск єврозони.

"Якщо члени зони євро не можуть жити разом без того, щоб підштовхувати депресію в союзі, думаю, їм краще відокремитися один від одного за взаємною згодою", - зазначив фінансист.

За словами Сороса, вихід Німеччини з єврозони буде мати руйнівні наслідки, але з ними можна буде впоратися, чого не можна сказати про "ефект доміно", який спровокує вихід хоча б однієї країни з великими боргами через відтік капіталу і ринкових спекуляцій.

"Майбутнє Європейського союзу залежить від політичних рішень, які будуть прийняті протягом найближчого року", - підсумував Сорос.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!