Саламатін збрехав Януковичу про продовження контракту з Іраком - ЗМІ

Субота, 1 вересня 2012, 11:04

Міністр оборони Дмитро Саламатін ввів в оману президента Віктора Януковича щодо продовження контракту на поставку до Іраку військової техніки.

Як пише "Дзеркало тижня. Україна", в листі президенту від 9 серпня Саламатін відрапортував про успіхи глави "Укрспецекспорту" Дмитра Перегудова у врегулюванні ситуації навколо зірваного контракту на поставку до Іраку військової техніки.

Саламатін доповів Януковичу, що посол Республіки Ірак вирішив ініціативно зустрітися з міністром оборони для висловлення подяки за активну співпрацю у військово-технічній сфері.

З посиланням на іракського дипломата, Саламатін письмово інформував Януковича про те, що "прем'єр-міністром Республіки Ірак Нурі аль Малікі був підписаний відповідний урядовий документ про продовження вищезгаданого контракту".

Між тим, документи, наявні в розпорядженні ZN.UA, свідчать, що ніяких домовленостей з іракським прем'єром досягнуто не було. "Ні продовженого старого контракту, ні підписаного нового - не існує в природі", - пише видання.

ZN.UA вдалося добути один-єдиний документ, яким закінчилася поїздка Перегудова до Іраку.

Видання відзначає, що це не "урядовий документ", замість підпису прем'єр-міністра Іраку під ним стоїть підпис одного з чиновників військового відомства.

Це також не "документ про продовження контракту". Документ називається "меморандумом про взаєморозуміння".

В якості обов'язкової умови продовження співпраці з Україною він вимагає надання українським спецекспортером гарантії оплати в сумі 72 млн 130 тис. доларів у банку ТВІ, акцептованому Міноборони Іраку.

Крім того, іракська сторона вимагає від української компанії "Прогрес" надати державні гарантії від українського уряду щодо сумлінного виконання українським постачальником зобов'язань за контрактом.

Згадані вимоги іракської сторони необхідні для того, щоб лише почати розробку і узгодження доповнень до контракту.

При цьому меморандум датований 16 серпня, хоча Саламатін письмово доповів президенту про "успіхи" на іракському напрямку тижнем раніше, 9 серпня.

Разом з тим, щоб продовжити розмову з Україною, меморандум вимагає надання Іраку банківських гарантій і гарантій уряду України не пізніше 23 серпня цього року.

ZN.UA достовірно відомо, що в зазначений термін ніхто ніяких гарантій Іраку з України не надіслав.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!