Уряд домовився, що труби Пінчука ввозитимуться до РФ без сплати додаткового мита

Вівторок, 7 серпня 2012, 10:44

Уряд врегулював питання поставки української трубної продукції на ринок Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі.

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду.

"6 серпня 2012 року уряд прийняв розпорядження про схвалення проекту Протоколу про внесення змін до Угоди про регулювання поставок деяких видів сталевих труб, які походять з України, на території Республіки Білорусь та РФ від 23 вересня 2011 року, та надав відповідні повноваження на його підписання", - сказано в повідомленні.

За даними Кабміну, метою підписання Протоколу до Угоди є забезпечення доступу деяких видів української трубної продукції до РФ без сплати додаткового антидемпінгового мита до кінця 2012 року.

"Проект протоколу передбачає встановлення квоти при поставках деяких видів сталевих труб до Росії у період із серпня по 31 грудня 2012 року у розмірі 150 тис тонн", - повідомили в уряді.

Нагадаємо, нещодавно прем`єр-міністр Микола Азаров був стурбований тим, що Росія вдається до обмеження постачання на територію Митного союзу українського металу, труб, м'яса, молока та цукру.

Як повідомлялося, з 28 червня набула чинності постанова уряду Росії про введення терміном на три роки 26% антидемпінгового мита на українські сталеві ковані валки для прокатних станів.

Росія, Білорусь і Казахстан до 1 жовтня мають укласти міжнародний договір про обсяги імпорту труб з України, які поставляються на територію союзу, без справляння мита.

Як відомо, українську металургію контролюють: Рінат Ахметов та Вадим Новінський - "Метінвест", Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський - "Приват", Сергій Тарута та група акціонерів через російський ВЭБ - ІСД, Віктор Пінчук - "Інтерпайп".

Також - Костянтин Жеваго - Ferrexpo (Полтавський ГЗК), російська група Evraz Романа Абрамовича, Лакшмі Міттал - "Arcelor Mittal Кривий Ріг" та група "Донецьксталь" Віктора Нусенкіса.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"