У власників пластикових карт можуть бути проблеми

П'ятниця, 31 серпня 2012, 11:36

Через конфлікт НБУ і платіжних систем власники "пластику" в країні ризикують залишитися без грошей.

Як пишуть "Коментарі", причиною конфлікту є вимога НБУ про те, що послуги міжнародних платіжних систем повинні оплачуватися винятково в гривні.

Причому це правило поширюється на всі транзакції, що здійснюються в межах України з використанням карт, емітованих банками-резидентами, пише видання.

"За порушення порядку, строків і технології виконання операцій, встановлених нормативно-правовими актами НБУ, Національний банк має право штрафувати банки", - говориться в листі Нацбанку.
 
Тим не менш, Міжнародні платіжні системи продовжують виставляти банкам рахунки в іноземній валюті, зазначається в публікації.

Банкіри побоюються, що регулятор не стане закривати очі на ці порушення і почне їх карати. У перелік порушників можуть потрапити більше 100 банків - членів Visa і більше 80 - членів Мaster Сard.

У цьому випадку фінустанови мають намір виставити рахунки на оплату штрафів самим міжнародним платіжним системам.

У той же час, при переході на гривневі розрахунки платіжні системи можуть підвищити тарифи у гривнях, щоб нівелювати курсові ризики. Не виключено, що частину цих витрат банки перекладуть на своїх клієнтів, пише видання.

"Альтернативним ж сценарієм розвитку подій може стати повна зупинка банками платежів платіжним системам за надані послуги, щоб уникнути гніву Нацбанку", - наголошується в повідомленні.

Правда, в цьому випадку вони ризикують спровокувати справжній колапс на банківському ринку. Тотальні неплатежі можуть призвести до блокування платіжними системами авторизації вітчизняних банків.

При блокуванні авторизації власники карток не зможуть користуватися "пластиком" як в Україні, так і за кордоном.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"