Уряд змінив порядок видачі іпотечних кредитів під 3% річних

Середа, 22 серпня 2012, 16:29

Кабінет міністрів затвердив зміни до урядової постанови № 343 від 25 квітня щодо порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів громадянам, які потребують поліпшення житлових умов.

Відповідна постанова № 772 від 13 серпня оприлюднена на веб-сайті Кабміну.

Зокрема, платоспроможність позичальника визначатиметься з урахуванням доходів поручителів, з обов'язкового переліку яких вилучено зі списку осіб, що проживають із позичальником, а під час встановлення розрахункової вартості житла та підтвердження необхідності поліпшення житлових умов обов'язкова наявність реєстрації за місцем проживання.

До громадян, які потребують поліпшення житлових умов, уряд зарахував позичальників, які перебувають на квартирному обліку, а також громадян, які забезпечені за місцем проживання (відповідно до реєстрації) житлоплощею до 9 кв.м на одного члена сім'ї, або проживають та зареєстровані в гуртожитку, що підтверджує довідка про склад сім'ї, видана за місцем проживання.

У разі, якщо позичальник виступає замовником будівництва індивідуального житлового будинку, для отримання кредиту він має надати копії права власності на земельну ділянку та проектно-кошторисної документації на таке будівництво.

Раніше допустиме перевищення на 25% нормативної площі та нормативної вартості житла під час отримання кредитних коштів скасоване.

Уряд також переглянув вимоги до кредиту: розмір процентної ставки в 16% річних за іпотекою не має перевищувати цього рівня загалом, а не лише на момент видачі кредиту.

Придбання житла за умовами здешевленої іпотеки під 3% річних, згідно з документом, буде можливе в об'єктах, які введені в експлуатацію після 2007 року (раніше - після 2009 року).

Затверджувати форми документів замовника за об'єктами для участі в програмі здешевленої іпотеки буде Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"