Нафта може знову подорожчати – експерти

Субота, 11 серпня 2012, 11:10

Майже половина аналітиків (10 з 21), опитаних агентством Bloomberg, очікують підвищення вартості нафти у тиждень, який завершується 17 серпня.

Вісім респондентів (38%) прогнозують зниження цін, а троє заявили, що не очікують істотних змін.

У тиждень, який завершився 3 серпня, завантаженість нафтопереробних підприємств США збільшилася до 92,6%, наблизившись до максимального рівня за п'ять років, свідчать дані Міненерго США.

"Вартість нафти буде зростати наступного тижня у зв'язку зі збереженням високого попиту з боку нафтопереробних компаній США. Конфлікт у Сирії наростає, і події в цьому регіоні сприяють зростанню премії до ціни нафти, обумовленої геополітичними ризиками", - відзначає партнер Again Capital LLC у Нью -Йорку Джон Кільдуфф.

За даними компанії BP, на частку країн Близького Сходу припадає 33% світового видобутку нафти в 2011 році і 79% доведених резервів нафти.

Вартість вересневих ф'ючерсних контрактів на нафту WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) у п'ятницю ввечері знизилася на 0,6 долара, або на 0,64%, - до 92,76 долара за барель. З початку 2012 року WTI подешевшала на 5,5%.

Котирування ф'ючерса на нафту Brent на вересень на лондонській біржі ICE Futures у п'ятницю ввечері опустилася на 0,77 долара, або на 0,68%,, - до 112,45 долара за барель.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, світовий нафтовидобуток у липні виріс до 90,7 млн барелів на добу.

Експерти МЕА вважають, що пропозиція нафти на світовому ринку до закінчення 2012 року буде коливатися на рівні 89,6 млн барелів на добу, за рахунок чого пропозиція може перевищити попит.

10 серпня нафтова корзина ОПЕК оновила свій ціновий максимум, досягнувши позначки 108,4 долара за барель, що є найвищим показником після 15 травня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"