Світовий банк поскаржився, що державні витрати в Україні неможливо контролювати

Понеділок, 9 липня 2012, 20:34

Українська влада виконує не всі вимоги щодо контролю за державними коштами.

Про це ідеться у звіті Світового банку та Європейського Союзу про ефективність управління державними фінансами, представленому у понеділок у Києві, передає Радіо "Свобода".

Автори звіту відзначають, що українська держава не проводить довгострокового бюджетного планування, а свої видатки залишає закритими для зовнішнього контролю, а це стоїть на заваді притоку капіталів в Україну.

Українська система управління державними фінансами демонструє середні показники у світовому вимірі, заявив, представляючи звіт, директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Цімяо Фань.

Водночас, за його словами, одним із найслабших залишається показник зовнішнього контролю та аудиту.

Це зумовлено тим, що повноваження Рахункової палати є недостатніми, а парламентський контроль залишається обмеженим, зазначив він.

"Україна здійснила важливий прогрес у реформуванні управління державними фінансами впродовж декількох останніх років, включаючи аспекти прозорості, передбачуваності та контролю в процесі виконання бюджету і державних закупівель. Проте ще багато слід зробити, особливо у сферах планування капітальних вкладень, складання бюджету відповідно до цілей політики, надійності бюджету, внутрішнього та зовнішнього аудиту", – наголосив Цімяо Фань.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!