Страховики заблокували роботу президії МТСБУ

П'ятниця, 6 липня 2012, 11:55

Протистояння Моторного (транспортного) страхового бюро і Нацкомфінуслуг призвело до того, що сім страхових компаній - членів президії МТСБУ у четвер написали заяви про вихід з цього керівного органу.

Його дирекція, яку очолює ставленик Нацкомфінуслуг Борис Візирів, у відповідь на це скасувала заплановане на сьогодні загальні збори всіх членів організації, пише газета "Комерсант-Україна".

До складу президії МТСБУ з 27 квітня входили представники страхових компаній (СК) "Провідна", "Аска", "Оранта", "Європейський страховий альянс", "Статус", "Кредо", нагадує видання.
СК "Універсальна" посіла місце в президії всього два дні тому - замість пішла "Української страхової групи".

У прес-службі МТСБУ поспішили заявити, що "діяльність дирекції бюро не є передумовою для таких рішень СК".

"Дирекція запевняє у здатності здійснювати оперативне керівництво бюро в звичайному режимі", - йдеться в повідомленні.

Інформацію про вихід з президії підтвердили у всіх страхових компаніях, з якими вдалося зв'язатися журналістам видання.

"Так, компанія дійсно написала заяву про вихід зі складу президії", - розповіли в НАСК "Оранта", але причини такого вчинку не назвали.

Згідно зі статутом, письмової заяви СК достатньо для виходу з президії.

"У сформованій ситуації президія не може ефективно виконувати свої функції, тому ми вирішили вийти з його складу", - пояснила представник СК "Кредо" в президії Людмила Білошицька.

"Попередній склад президії дуже багато зробив для формування прозорості страхового ринку та правил роботи цього його сегмента. Були розроблені методики контролю платоспроможності і фінансової спроможності компаній, створена централізована база даних, яка дає певну статистику по компаніям, введені критерії якості врегулювання, впроваджена методологічна база для роботи ринку, тепер же ми фактично позбавлені можливості впливати на ринок", - говорить голова правління СК "Провідна" Ірина Сиренко.

Обрання нового складу президії є компетенцією загальних зборів членів МТСБУ, які були заплановані на 6 липня.

Однак, отримавши заяви від СК, дирекція МТСБУ прийняла рішення скасувати його проведення.

Лист з відповідним повідомленням члени бюро отримали вчора після 16.00.

Причому, як повідомив виданню один із членів президії МТСБУ, привід для відміни був формальним - відсутність приміщення, хоча проведення загальних зборів було заплановано ще на початку червня.

Про скликання нового зібрання, яке ініціюється генеральним директором МТСБУ або не менш як двома повними членами бюро, страховики повинні бути повідомлені не менш ніж за місяць.

При цьому, згідно зі статутом МТСБУ, якщо протягом 45 днів президія не зможе зібратися, його повноваження перейдуть координаційній раді бюро, у якого буде 120 днів для початку роботи.

В іншому випадку повноваження перейдуть Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринку фінансових послуг.

Одним з питань порядку денного скасованого зборів значилися зміни до статуту МТСБУ.

Зокрема, планувалося розширити повноваження президії бюро, збільшити кількість страховиків і зменшити число представників влади в координаційній раді.

Проте вчора після 18.00 ці ідеї стали неактуальними - Верховна рада прийняла в першому читанні законопроект № 10626 народного депутата Олександра Єдіна (Партія регіонів) про передачу контролю над фінансами від президії дирекції бюро і про формування координаційної ради з чиновників.

Після прийняття цього закону в цілому, а це може відбутися або сьогодні, або вже восени, страховики повністю втратять контроль над грошовими потоками організації, створеної страховиками ринку "автоцивілки".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!