Рада розширила дію єдиного податку до 20 мільйонів гривень

Четвер, 5 липня 2012, 15:38

Верховна рада ввела п'яту та шосту групу платників єдиного податку, під яку підпадають фізичні і юридичні особи з річним обсягом доходу до 20 млн гривень.

За відповідний закон "Про внесення змін до Податкового кодексу" (щодо Державної податкової служби і у зв'язку з проведенням адміністративної реформи) № 10224 в 5 липня проголосували 262 народних депутата при необхідному мінімумі 226 голосів.

Згідно з ним, у п'яту групу входять фізособи-підприємці, у яких працюють до 20 осіб, а в шосту - юрособи з числом найманих працівників до 50.

Для цих двох нових груп ставка єдиного податку становить 7% доходу в разі сплати податку на додану вартість (ПДВ) і 10% - у разі включення ПДВ до єдиного податку.

В даний час до третьої групи відносяться фізособи-підприємці з числом найманих працівників до 20 осіб і обсягом доходу до 3 млн гривень.

Четверта група - це юрособи з доходами до 5 млн гривень і числом працівників до 50.

Єдиний податок для обох цих груп становить 3% або 5% залежно від сплати ПДВ.

Новий закон встановлює, що в разі виходу за граничні розміри доходів представники третьої і четвертої груп можуть наступного року обрати відповідно п'яту та шосту.

При цьому за попередній рік третя група повинна сплатити податок за надлишковий дохід за ставкою 15%, а четверта – за подвоєною ставкою.

Порушники обсягів доходу з п'ятої групи повинні будуть обкласти надлишковий дохід також за ставкою 15%, а з шостої групи - за подвоєною ставкою, а в наступному році перейти на загальну систему оподаткування.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!