НКЦПФР пропонує посилити вимоги до активів пенсійних фондів

Середа, 4 липня 2012, 12:45

Недержавні пенсійні фонди не зможуть інвестувати більше 10% активів у зобов'язання однієї юридичної особи, а також тримати в портфелі більше 10% акцій одного емітента.

Про це ідеться у проекті рішення Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку "Про затвердження Змін до Положення про вимоги до осіб, що здійснюють професійну діяльність з управління активами інституційних інвесторів, щодо складу та структури активів недержавних пенсійних фондів, якими вони управляють", який нині обговорюється в профільному комітеті регулятора, пише газета "Дело".

Також проектом передбачається заборона на вкладення коштів НПФ в папери не тільки тих емітентів, у яких простежується зв'язок із адміністратором НПФ, керуючим його активами аудитором або обслуговуючою рекламно-консультаційної компанією, але також і в тих емітентів, які пов'язані із засновниками самого пенсійного фонду.

Водночас, згідно із документом, розширюються можливості НПФ щодо інвестування в іпотечні облігації.

Нині в такі папери можна інвестувати лише в тому випадку, якщо у них є кредитний рейтинг інвестиційного рівня за національною шкалою, або вони пройшли лістинг на одній з українських фондових бірж.

Новою редакцією правил пропонується ці обмеження скасувати.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!