Новий урожай нема де зберігати – ЗМІ

Середа, 4 липня 2012, 12:06

Аграрії південних регіонів країни, які активно збирають зерно, зіткнулися з проблемою - їм нема де зберігати врожай.

Про це заявив глава Аграрного союзу України Геннадій Новиков, пише газета "Экономические известия".

"Сьогодні у 70-80% елеваторів закінчився термін дії сертифікатів, які дозволяють зберігання зерна", - зазначив він.

Зберігання нового врожаю дозволене лише тим компаніям, які мають власні елеваторні потужності.

"Приймати чуже зерно вони не можуть. Значить, прийом врожаю може здійснюватися лише, що називається, з коліс. Може виявитися, що "Укрзалізниця" буде з цієї причини відсторонена від збиральної кампанії, а це вже загрожує тим, що ціни на ранні зернові у сільгоспвиробників будуть занижуватися, а вартість послуг зі зберігання на сертифікованих елеваторах буде рости", - прогнозує Новиков.

Видання відзначає, що, здавалося б, зернотрейдерів повинна влаштувати ситуація, коли новий урожай знецінюється, але вони також страждають, оскільки їм також нема де зберігати закуплені обсяги.

"Держава повинна зробити все, щоб спростити механізм отримання сертифікатів", - вважає директор "Гермес-Трейдинг" Юрій Скічко.

Представники Української зернової асоціації у вівторок поскаржилися на свої проблеми прем'єр-міністру Миколі Азарову і запропонували пролонгувати дію дозволів.

"Наша пропозиція - продовжити дію сертифікатів на зберігання зерна на наступні три роки і забути про цю проблему", - сказав президент УЗА Володимир Клименко.

Між тим збиральна кампанія набирає обертів. Станом на 3 липня прибрано 1,4 млн га, намолочено 2,4 млн тонн ранніх зернових і зернобобових культур.

Середня врожайність по пшениці і ячменю суттєво нижча від торішньої позначки - 17 центнерів з гектара проти 28,5 центнерів з гектара на цю дату.

У Криму вона становить 16 центнерів з гектара, у Херсонській області – 14 центнерів з гектара.

А брак сертифікованих елеваторів тільки збільшить втрати нового врожаю, зазначає видання.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!