Європейський суд зобов'язав Україну виплатити рекордну компенсацію

П'ятниця, 27 липня 2012, 09:32

Європейський суд з прав людини зобов`язав Україну виплатити компенсацію в розмірі 154 тис євро жителю Івано-Франківської області Богдану Савицькому.

У прес-службі ЄСПЛ відзначили, що при ухваленні рішення суд "керувався ст. 41 Конвенції з прав людини щодо справедливої ​​сатисфакції", пише "Комерсант-Україна".

Про те, що держава винна йому понад 150 тис євро, Савицький дізнався від журналістів.

"Останні 14 років я живу на жебрацьку пенсію інваліда. Отримую близько тисячі гривень, - розповів 45-річний Богдан Савицький. - Через травму хребта я тепер пересуваюся тільки в інвалідному візку".

У серпні 1998 року Богдана Савицького, за його словами, побив наряд патрульно-постової служби Городенківського райвідділу міліції Івано-Франківської області.

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ при Міністерстві юстиції Назар Кульчицький заявив, що сума, яку держава зобов`язана виплатити Савицькому, - найбільша компенсація, присуджена ЄСПЛ Україні.

"У справі "Гонгадзе проти України" (суд визнав, що держава не захистила право журналіста Георгія Гонгадзе на життя) Європейський суд виніс рішення про виплату 100 тис євро. На такий рекордний розмір компенсації, безсумнівно, вплинуло те, що людина залишилася інвалідом I групи, - вважає Кульчицький. - Савицький ні в чому не підозрювався, тому в ЄСПЛ вирішили, що це свідчить про вищий рівень самоуправства з боку міліції. Обтяжуючою обставиною став й занадто довгий розгляд справи в Україні, що заподіяло багато душевних страждань потерпілому".

Тепер у Міністерства юстиції є три місяці, щоб опротестувати рішення Європейського суду з прав людини.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!