Ціни на нафту знижуються через слабку статистику

Понеділок, 2 липня 2012, 14:51

Ціни на нафту знижуються після публікації слабких виробничих показників Європи і Азії, включаючи Китай, який посідає друге місце у світі за споживанням нафти.

До 13.26 нафта Brent подешевшала на 2,22 долара - до 95,57 долара за барель, а нафта WTI - на 1,62 долара - до 83,34 долара за барель, повідомляє агентство Reuters.

У п'ятницю Brent подорожчала більш ніж на 6 доларів за барель, а WTI додала в ціні понад 7 доларів.

Активність у виробничому секторі зони обігу єдиної європейської валюти скоротилася у червні 2012 року, свідчать дані дослідницької компанії Markit.

Індекс менеджерів із закупівель (PMI) Китаю знизився у червні до мінімального значення з листопада 2011 року - 48,2 пункту з урахуванням сезонних виправлень, і практично збігся із попереднім показником 48,1 пункту.

Аналітики кажуть, що слабка статистика стримає потенційне зростання цін в зв'язку з почалося 1 липня ембарго Євросоюзу на закупівлі нафти в Ірані.

"Ринок нафти управляється психологічними факторами. Сьогоднішня розпродаж - це природна реакція після такого різкого зростання наприкінці минулого тижня", - сказав директор з аналізу сировинних ринків Commerzbank Юген Вайнберг.

Підтримку цінам може надати страйк нафтовиків в Норвегії, яка займає восьме місце в світі з експорту нафти.

Профспілки готові до тривалого протистояння з керівництвом компаній та розширення страйку.

Після початку ембарго на іранську нафту в ЄС Іран заявив, що готовий до його наслідків, володіючи валютними резервами в 150 млрд доларів.

У червні експорт нафти з Ірану знизився на 180 тис. барелів на добу - до 2,95 млн барелів.

Ірак у червні скоротив експорт нафти до 2,403 млн барелів на добу з 2,452 млн у травні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!