Експортні ринки хімпрому знову оживають

Понеділок, 16 липня 2012, 10:35

Великі покупці добрив у світі, які довгий час відсиджувалися, вийшли на ринок з великими пропозиціями про закупівлю, що негайно викликало подорожчання окремих видів добрив, збут яких особливо важливий для вітчизняних хіміків.

Зокрема, Індія оголосила минулого тижня тендер на поставку карбаміду строком до 10 вересня, пише газета "Экономические известия".

На думку аналітиків, такий тривалий термін поставок свідчить про те, що індусами буде закуплено до 1 млн тонн сечовини.

12 липня інший покупець - компанія TCP з Пакистану виграла постачання в 50 тис. тонн карбаміду у компанії CHS Europe за ціною 426,39 долара за тонну.

Реклама:

Разом всі ці події відразу позначилися на котируваннях карбаміду на FOB, Чорне море.

За минулий тиждень добриво в порту "Південному" подорожчало відразу на 40 доларів за тонну, до позначки 410-426 доларів, хоча тижнем раніше воно продавалося по 365-375 доларів за тонну.

Але зростання цін на сечовину в світі посприяло не тільки поведінку покупців.

Істотно підштовхнули зростання цін і самі хіміки. Зокрема, обсяг пропозиції товару від них був скорочений з України, Росії, Румунії, Хорватії та Єгипту у зв'язку зі зменшенням обсягу випуску добрив.

Наскільки він знизився, аналітики не уточнюють, але на тлі низьких складських запасів, а також зростання цін на зерно, що спостерігається після останніх новин про зниження врожаю у світі, ціни на добрива стали рости.

Це дало можливість компанії NF Trading бізнесмена Дмитра Фірташа 9 липня продати 25 тис. тонн товару за максимальною ціною 426 доларів за тонну з поставкою у другій половині серпня.

А 10 липня вже інша компанія - АФТ - запропонувала 20 тис. тонн карбаміду за ціною 435 доларів, порт "Південний".

Крім карбаміду, подорожчала також і аміачна селітра, що відправляється на експорт.

Зростання цін на FOB, Чорне море, склав 50 доларів на тонні, внаслідок чого остання ціна встановилася на рівні 300-305 за тонну доларів.

Поки добрива в світі дорожчають, в Україні спостерігається стабілізація цін.

Так, карбамід на внутрішній ринок пропонується за цінами заводів 3936-4700 гривень за тонну, що достатньо дорого для АПК, тому трейдери відзначають охолодження сільгоспвиробників до цього товару.

Зате вони проявляють інтерес до складної групи добрив, які вносяться, переважно, восени, і агрохолдинги вже демонструють попит на такі види добрив, як Діамофоска, амофос і NPK 8:24:24.

Компанія NF Trading Дмитра Фірташа зуміла вмовити окремих великих агровиробників, зокрема, компанію "Астарта", закуповувати ці добрива у вітчизняних виробників, а саме - у "Сумихімпрому".

Як відомо, на цьому ринку панує імпортний товар.

"Пропозиція по NPK 8:24:24 з Білорусі була досить вигідна покупцям, бо вагонні партії обійшлися б у 4000-4050 гривень за тонну. Але NF Trading умовив "Астарту" на пакетну покупку NPK і Діамофоска виробництва "Сумихімпрому", незважаючи на те що на ринку відомо про плаваючу якість цих добрив у "Сумихімпрому", - розповів виданню представник компанії оператора.

Також відомо, що, крім "Астарти", ведуть закупівлю складних добрив "Кернел", "Драгон Капітал" і компанія "Чарівний світанок".

Подорожчання азотних добрив, а також поступки місцевих трейдерів щодо складних добрив змушують агрокомпанії почекати із закупівлею тій же селітри і переключитися на інші азотні, наприклад, на карбамідо-аміачну суміш.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: