Аналітики вважають, що Італії вигідно вийти з єврозони

П'ятниця, 13 липня 2012, 11:55

Італія та Ірландія мають більше причин для виходу з єврозони, ніж Греція, і наслідки цього кроку для економік цих країн можуть бути позитивними.

Про це йдеться в дослідженні Bank of America Merrill Lynch, передають "РИА новости" з посиланням на Bloomberg.

"Інвестори недооцінюють можливість добровільного виходу однієї або декількох країн з валютного союзу, - пишуть експерти. - Наш аналіз містить кілька несподіваних результатів, які можуть здатися цікавими навіть тим, хто не згоден з нашими висновками".

Зокрема, економісти підрахували, що третій за величиною економіці єврозони - Італії - більш вигідно провести регульований вихід зі складу валютного союзу, ніж іншим.

BofA Merrill Lynch вважає, що за рахунок повернення до національної валюти Італія виграє від покращення економічних показників, зміцнення конкурентоспроможності, оптимізації балансового рахунку.

Аналітики BofA Merrill Lynch оцінювали вплив виходу з єврозони на економічне зростання Італії, динаміку прибутковості за держоблігаціями і балансовий рахунок.

Чим вище отриманий умовний індекс, тим тяжчі наслідки для країни від відмови від єдиної валюти.

Чим менше показник, тим більше вигод для країни при відмові від євро.

В результаті дослідження Німеччина отримала індекс на рівні 8,5 пункту.

Експерти вважають, що у Німеччини найменше причин для того, щоб яка-небудь країна покинула єврозону, оскільки це загрожує їй уповільненням економічного зростання, збільшенням витрат на обслуговування держборгу і негативним впливом на платіжний баланс.

При цьому найнижчих показників вдалося досягти Італії та Ірландії, значення для яких опинилися на позначці в 3,5 пункту.

Показник для Греції становить 5,3 пункту.

Одне з найвищих значень індикатора отримала Іспанія, з чого випливає, що країні було б зовсім невигідно залишати валютний союз.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!