Довіра інвесторів до України залишається на низькому рівні - ЄБА

Вівторок, 10 липня 2012, 14:17

У II кварталі 2012 року індекс інвестиційної привабливості України залишився майже на такому ж низькому рівні - 2,19 балів із п'яти можливих - порівняно з 2,18 у I кварталі.

Про це йдеться в повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), передає УНІАН.

Згідно з повідомленням, рівень привабливості країни для інвесторів продовжує знаходитися на найнижчих позиціях за всю історію дослідження.

На думку респондентів - 115 топ-менеджерів компаній-членів ЄБА, основними причинами стабільно низького рівня інвестиційної привабливості країни є посилення тиску на бізнес із боку владних структур, фаворитизм, складне адміністрування податків і корупція.

Відповідаючи на запитання про негативні зміни, які відбулися за останні три місяці в інвестиційному полі України, 17% опитаних назвали тиск на бізнес із боку влади, 13% поскаржилися на фіскальну політику й оподаткування, причому особливо проблемними залишаються питання відшкодування ПДВ і перенесення збитків минулих періодів.

16% відзначили непередбачуваність регуляторної політики, загальну нестабільність, конфлікт із опозицією та незрозумілий вектор зовнішньої політики України.

Також повідомляється, що декілька нових питань у рамках опитування стосувалися впливу законодавчої реформи, а саме нових Митного і Кримінально-процесуального кодексу, змін до Податкового кодексу й поправки до закону про дозволи, на умови ведення бізнесу.

Переважно негативні оцінки впливу інвестори дали змінам до Податкового кодексу (19% позитивних оцінок проти 49% негативних) і новому Кримінально-процесуальному кодексу (15% позитивних оцінок проти 29% негативних).

Водночас, Митний кодекс і поправки до Закону про дозволи отримали переважно позитивні оцінки (36% позитивних проти 23% негативних і 33% позитивних проти 17% негативних відповідно).

Нагадаємо, ЄБА є неурядовою організацією, що об'єднує близько 900 європейських, міжнародних і вітчизняних компаній, які працюють в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!