Каськів каже, що будівництво сміттєспалювальних заводів дозволить залучити 400 мільйонів інвестицій

П'ятниця, 8 червня 2012, 17:33

Прийняття в цілому законопроектів № 10499 та № 10501, що були проголосовані парламентом в першому читанні, дозволить створити комплекс з переробки твердих побутових відходів.

Про це заявив голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів.

"Це перший крок до створення нової індустрії, яка здатна залучити в Україну до 400 мільйонів євро приватних коштів у вигляді інвестицій, створити близько 2 тисяч робочих місць і щорічно утилізовувати понад 1,5 мільйони тонн сміття", - сказав Каськів.

Нагадаємо, законопроект № 10501 зобов'язує всіх громадян з 1 січня 2013 року укладати договори з юридичними особами на вивезення побутових відходів.

Також цим проектом передбачається ввести штрафи для тих громадян, які не укладуть відповідні угоди, від 5 до 10 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (85-170 гривень) і для посадових осіб - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів (850-1 700 гривень).

В свою чергу законопроект № 10499 має визначити Національну комісію держрегулювання в сфері комунальних послуг державним регулятором у сфері переробки та розміщення побутових відходів.

Проектом передбачається, що комісія буде забезпечувати прозорість і відкритість діяльності на ринках утилізації та захоронення побутових відходів, формувати та забезпечувати прогнозованість цінової і тарифної політики на ринках переробки та розміщення побутових відходів, сприяти впровадженню стимулюючих методів регулювання цін.

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!