Китай обіцяє продовжувати реформи, незважаючи на уповільнення економіки

П'ятниця, 29 червня 2012, 11:09

Провідні фінансові регулятори Китаю заявили, що будуть рішуче продовжувати кампанію, спрямовану на реформування і зміну балансу другої за величиною в світі економіки, незважаючи на уповільнення зростання.

Виробнича активність Китаю сповільнювалася в останні вісім місяців, зміцнюючи надії на те, що регулятори можуть пом'якшити монетарну і бюджетну політику, пише Reuters.

Однак чиновники, які виступали на фінансовому форумі в Шанхаї, дали зрозуміти, що збережуть нинішню "розумну" позицію, паралельно продовжуючи реформи.

"Ми будемо наполегливо просувати фінансові реформи та інновації, щоб забезпечити цілісний розвиток економіки та фінансової індустрії", - сказав керуючий Центробанком Чжоу Сяочуань.

Народний банк Китаю буде "продовжувати реформи процентних ставок, валютного курсу та транскордонного використання юаня", додав він.

Китай також розширить фінансові канали, доступні для банків, дозволивши їм залучати фонди за кордоном і утримувати більш високий прибуток, сказав Шан Фулінь, голова Комісії з регулювання банківської діяльності Китаю.

Банківський регулятор також вивчає можливість дозволити банкам випускати привілейовані акції, додав він.

Китайські банки в останній рік знаходяться в центрі уваги, так як інвестори бояться, що уповільнення економіки може призвести до зростання збитків від "поганих" кредитів, особливо після того, як банки видали в кредит близько 10,7 трильйона юанів (1,68 трильйона доларів) місцевим урядам після фінансової кризи 2008-2009 років.

"Майже всі ці реформи, такі як збільшення інституціональних інвестицій, - це довгострокові позитивні фактори і не приведуть до негайної появи на ринку величезних сум грошей", - сказав Као Сюфен з Huaxi Securities.

Перші економічні індикатори показують, що зростання не прискорилося в червні, посиливши сумніви в тому, що Китай зможе досягти орієнтиру зростання в 2012 році - 7,5 відсотка.

Коли цей орієнтир був оголошений в березні, багато хто думав, що економіка з легкістю перевершить цей рівень.

Цзя Кан, головний аналітик міністерства фінансів, сказав в четвер, що економіка стабілізується в третьому кварталі і що уряд упевнений, що вона зможе досягти орієнтиру в цьому році.

Уряд все ще вважає, що необхідно підтримувати зростання в короткостроковій перспективі, і вжив заходів для вливання ліквідності, в тому числі, зниження норм банківського резервування і скорочення процентних ставок.

Однак економісти кажуть, що здатність Пекіна до стимулювання економіки за допомогою ще однієї дорогої програми більш обмежена на цей раз, враховуючи величезну заборгованість.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!