Газпром не скупиться на аванси для України

Середа, 27 червня 2012, 20:50

Російський "Газпром" готовий надати НАК "Нафтогаз України" в разі потреби додаткове фінансування для закачування газу в українські підземні сховища газу.

Про заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер за результатами засідання Міжурядового комітету з економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії у середу, повідомляє агентство УНІАН.

Міллер нагадав, що "Газпром" уже надав НАК "Нафтогаз України" аванс у розмірі 2 млрд доларів для забезпечення закачування газу в ПСГ.

"Якщо нашим українським колегам будуть потрібні додаткові фінансові ресурси, ми готові надати таке фінансування", - додав він.

При цьому голова "Газпрому" зазначив, що в ході сьогоднішнього засідання міжвідомчої комісії одним із головних питань в енергетичній сфері було обговорення транзиту російського газу через територію України в майбутній осінньо-зимовий період.

"Ми обговорили питання проходження зимового максимуму. Принципово важливим є закачування українською стороною газу в підземні сховища, щоб не допустити збоїв транзиту російського газу до Європи майбутньої зими", - зазначив Міллер.

При цьому він уточнив, що для "Газпрому" вкрай важливим є чітке розуміння того, який обсяг газу буде закачано Україною в ПСГ.

"Нам також необхідно знати, який обсяг газу залишиться в підземних сховищах на кінець періоду відбору газу в 2012 році. Ми не хочемо повторення ситуації минулої зими, коли Україна відбирала транзитний газ. Ми розуміємо, що нашим українським колегам необхідні обігові кошти для того, щоб провести закачування в повному обсязі", - зазначив Міллер.

Як повідомлялося, у червні "Газпром" надав НАК "Нафтогаз України" аванс у розмірі 2 млрд доларів за транзит російського газу у майбутні періоди.

Аванс дозволив "Нафтогазу України" поповнити обігові кошти для закупівлі природного газу й подальшого його закачування в українські ПСГ.

На думку "Газпрому", своєчасне заповнення газом ПСГ України дозволить компанії виконати свої зобов'язання з безперебійного транзиту російського газу до Європи майбутньої зими.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!