Директори МВФ у п’ятницю обговорять виконання Україною зобов'язань щодо валютного режиму

Середа, 27 червня 2012, 19:41

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 29 червня обговорить співпрацю з Україною в рамках консультацій 2012 року зі статтею IV статуту (зобов'язання щодо валютного режиму).

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на прес-службу МВФ.

Згідно із повідомленням, українське питання буде розглянуте після питання про такі ж консультації з Німеччиною і перед обговоренням першого перегляду кредитної програми для Афганістану.

Місія Фонду для завершення консультацій з України за статтею IV працювала в Києві в другій половині травня.

При цьому МВФ зазначав, що вона не стосується замороженої програми кредитного співробітництва з Україною.

Відповідно до наявної практики, консультації в рамках IV статті статуту МВФ проводяться щорічно.

Голова місії МВФ Крістофер Джарвіс після завершення візиту до Києва заявив, що Фонд готовий повернутися до обговорення питання фінансування України, однак лише після того, коли побачить намір влади країни продовжити відповідні реформи.

Серед умов відновлення фінансування глава місії назвав підвищення цін на газ для населення, збільшення гнучкості курсу, забезпечення запланованого рівня дефіциту бюджету та вирішення кількох завдань у банківському секторі.

Як відомо, в Україні після президентських виборів на початку 2010 року і зміни уряду було вирішено припинити програму stand-by 2008 року, за якою країна отримала 11 млрд доларів.

Наприкінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand-by на 10 млрд SDR (понад 15 млрд доларів).

Однак за нею Київ отримав лише близько 5 млрд доларів, оскільки з весни 2011 року нова програма була заморожена.

Зокрема, Україна вже понад рік намагається переконати МВФ внести питання субсидування цін на природний газ для населення до завершення газових переговорів із Росією.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!