Білорусь не планує поновлювати постачання нафти із Венесуели

Середа, 27 червня 2012, 17:56

Білорусь виключає відновлення постачання нафти з Венесуели через Україну при збереженні нинішньої економічної кон'юнктури.

Про це агентству УНІАН повідомило джерело в білоруському уряді, коментуючи припинення з червня постачання нафти до Білорусі з Венесуели.

"Наразі економічна, технологічна і фінансова кон'юнктура склалася таким чином, що постачання нафти, яка частково транспортувалася через Україну, стали невигідними і більш витратними порівняно з можливостями купівлі-продажу венесуельської нафти в регіоні", - сказав співрозмовник агентства.

Разом із тим, за його словами, Білорусь не припинила операції з венесуельською нафтою.

"Білорусь бере участь у видобуванні нафти у Венесуелі, що дозволяє здійснювати своп-операції", - зазначив він.

Співрозмовник агентства також нагадав, що Білорусь постачала венесуельську нафту через Україну залізничним транспортом, а згодом нафта з Венесуели заміщалася азербайджанською нафтою, яка транспортувалася на Мозирський нафтопереробний завод нафтопроводом "Одеса-Броди".

Як відомо, через скорочення постачання російської нафти в 2010 році Білорусь була вимушена шукати альтернативні джерела сировини для своїх НПЗ.

Білоруська сторона домовилася з Венесуелою про закупівлю в 2010 році 4 млн тонн нафти, в 2011 році – 10 млн тонн.

Мозирський НПЗ одержував венесуельську нафту танкерами через Одесу. Перший танкер з сировиною з Венесуели прибув до Одеси у квітні 2010 року.

З 2011 року Мозирський НПЗ став одержувати азербайджанську нафту Azeri Light через "Одеса-Броди" за своп-контрактом з венесуельською PDVSA.

У січні 2011 року "Укртранснафта" і "Білоруська нафтова компанія" підписали договір на два роки, який гарантував транзит 4 млн тонн нафти щорічно нафтотранспортною системою України з використанням нафтопроводу "Одеса-Броди" до Мозирського НПЗ.

22 червня перший віце-прем'єр-міністр Білорусі Володимир Сємашко заявив про припинення Білоруссю із червня імпорту нафти з Венесуели.

"У поточному році щомісячно Білорусь імпортувала по 160 тис. тонн венесуельської нафти. Але з червня ми вже не одержуємо нафту з Венесуели. Це була дружня допомога, і в певний момент ці постачання були вигідні", - зазначив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!