Бізнесмен: у країні, де є ПДВ, не з'явиться Google чи Facebook

Середа, 27 червня 2012, 16:30

Для розвитку української ІТ-індустрії необхідне скасування податку на додану вартість.

Про це газеті "День" заявив президент компанії Imena.UA Олександр Ольшанський, коментуючи вето президента на закон про спецумови для ІТ-індустрії.

"Для того, хто виробляє інтелектуальний продукт, уся його вартість — додана. І виходить, що ПДВ для нього перетворюється в податок з обороту. А платіж у 20% з обороту не може витримати жоден бізнес", - зазначив він.

"Це не є специфічною проблемою України. Питання скасування ПДВ піднімають у багатьох країнах. Адже цей податок з’явився фактично до часів інформаційної ери. І він просто застарів", - заявив Ольшанский, додавши, що у США та Японії цього податку немає.

"Але бракує розуміння того, що ця проблем глобальна, вона не стосується окремої галузі ІТ, просто тут вона найбільше помітна", - зазначив він.

"Не може Голлівуд з’явитися в країні, де є ПДВ. Як і інтернет, комп’ютер, Google чи Facebook. ПДВ - це податок, який непоєднуваний із сучасним світом", - вважає Ольшанський.

У свою чергу автор відповідного законопроекту, регіонал Віктор Янукович-молодший, коментуючи президентське вето, заявив: "Ми знайдемо розуміння й підтримку наших пропозицій, оскільки це дозволить IT-компаніям вийти з "тіні".

"У пропозиціях чиновників адміністрації не надали значення розрахункам ринку, і, як мені відомо, представники індустрії вже звернулися до президента з проханням про особисту зустріч для захисту своєї позиції", - зазначив регіонал.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!