Платіжний баланс України залишається позитивним

Середа, 27 червня 2012, 09:53

Позитивне сальдо платіжного балансу фіксується в Україні вже третій місяць поспіль, заявили вчора в Нацбанку.

У травні в країну надійшло іноземної валюти на 483 млн доларів більше, ніж було виведено, пише "Комерсант-Україна".

Завдяки цьому вперше в нинішньому році позитивною стала і загальна динаміка платіжного балансу - за підсумками п'яти місяців профіцит становив 422 млн доларів.

Незважаючи на це, резерви НБУ в травні скоротилися на 503 млн доларів, що можна пояснити як другим траншем в рахунок погашення кредиту МВФ на 580 млн доларів, так і зниженням курсу євро до долара на 6%.

Профіцит платіжного балансу в травні виявився на 5% менше, ніж місяцем раніше (508 млн доларів).

Зниження припливу валюти викликано тим, що темпи зростання імпорту (10,8%) перевищують темпи зростання поставок українських товарів за кордон (9,4%).

В результаті дефіцит рахунку поточних операцій зріс з 583 млн доларів до 684 млн доларів.

Ситуація з припливом валюти за рахунком операцій з капіталом і по фінансовому рахунку покращилася (з 1,09 млрд доларів до 1,16 млрд доларів) завдяки притоку валюти за статтею "інший капітал" - зростання з 257 млн доларів ​​до 996 млн доларів.

Раніше в НБУ пояснювали, що в цю статтю входять торговельні кредити, що формують динаміку.

"Враховуючи нинішній стан фінансового ринку, це цілком нормальна ситуація: у підприємств немає можливості залучати звичайні позики, що пояснює збільшену популярність товарних кредитів", - пояснив начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банку Україна Олександр Печерицин.

Позитивне сальдо кредитів і облігацій знизилося з 761 млн доларів до 166 млн доларів.

Інші статті фінансового рахунку більш песимістичні: населення вилучило з банків 455 млн доларів (+27,8%), а іноземні інвестиції впали до мінімального рівня - 216 млн доларів.

Через те, що пішло 208 млн доларів інвестицій, загальний показник їх припливу (8 млн доларів) виявився близьким до нуля.

А по прямих інвестиціях Нацбанк і зовсім зафіксував відтік на 21 млн доларів.

"Враховуючи, що статистика за цим показником за останні місяці в основному відображає не реальний приплив іноземного капіталу, а переказ грошей в офшори і назад, ці дані дуже складно пояснити", - визнає аналітик ІК Dragon Capital Олена Білан.

Платіжний баланс залишався позитивним на тлі того, що попит на валюту на міжбанку в травні перевищував пропозицію.

"Зафіксоване в кінці травня зростання попиту на валюту пов'язане з відходом ряду іноземних інвесторів з ОВДП. Нацбанк не став давати їм можливість йти з гривні за вигідним курсом", - пояснив керуючий партнер Capital Times Ерік Найман.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!