Рада підтримала дешеву іпотеку в першому читанні

П'ятниця, 22 червня 2012, 14:39

Верховна рада підтримала в першому читанні законопроект "Про реалізацію соціальних ініціатив президента щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів".

За законопроект у п'ятницю в першому читанні проголосували 264 депутатські картки з 357 зареєстрованих у залі, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

У законопроекті пропонується встановити, що в Державному бюджеті на 2013 і наступні роки передбачаються витрати на компенсацію відсотків виплачуваних банком або іншою фінансовою установою по кредитах, отриманих громадянами на будівництво, реконструкцію чи придбання житла.

Пропонується також встановити, що інвестування та фінансування будівництва об'єктів, яке здійснюється за бюджетними програмами, які передбачають надання громадянам державної підтримки на будівництво або придбання житла, може здійснюватися шляхом підписання між замовниками будівництва та громадянами договором купівлі-продажу майнових прав на квартири в об'єктах незавершеного будівництва.

У законі пропонується встановити, що право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі або договором відчуження права оренди землі, зареєстрованого відповідно до закону.

У законопроекті також зазначається, що право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності не може бути відчужене її орендарям, іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано в заставу, крім передбачених законом випадків.

У законопроекті пропонується також встановити, що право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності із земель житлової або громадської забудови, на яких розпочато будівництво, може бути відчужене орендарем без згоди орендодавця на термін і на умовах, визначених первинним договором оренди.

Пропонується встановити, що відчужене право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації в установленому законом порядку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!