Розвиток банкоматних мереж може припинитися - банкіри

П'ятниця, 22 червня 2012, 13:29

Найближчим часом кількість банкоматів на вулицях українських міст може зменшиться.

Принаймні, сьогодні найбільші банки всерйоз заговорили про згортання планів розвитку банкоматної мережі, пише DT.UA.

Причиною тому стала широко розрекламована компанією VISA "акція" щодо зниження для України міжбанківських комісій за переведення в готівку коштів за "чужими" картками, а саме ставка interchange за зняття готівки.

"Операції зі зняття готівки в банкоматах є для нас майже не прибутковими. Тепер же вони стають і зовсім збитковими", - каже заступник голови правління найбільшого українського банку ПриватБанк Олег Гороховський.

"Крім того, ця зміна знищує результати довголітньої роботи великих банків і уряду, які прищеплювали платіжну культуру українців. Тепер пластикова картка знову стане не більше ніж доступом до готівки, а рівень операцій з оплати товарів і послуг почне знижуватися і досягне рівня десятирічної давності", - наголошує він.

Раніше за зняття 200 гривень (середня сума зняття за "чужою" карткою) український банк - власник банкомату отримував 5 гривень комісії, що було приблизно на рівні собівартості послуги, тепер же ця цифра зменшилася до 3 гривень.

Водночас, для безперебійної роботи мережі необхідні інкасація банкомату, витрати на обслуговування, зв'язок і постійно зростаюча орендна плату.

Тепер же, після зниження міжбанківських комісій за картками VISA, банки будуть отримувати за зняття готівки з карт менше собівартості і банкомати працюватимуть у збиток.

На думку українських банкірів, рішення VISA про адміністративне зниження комісій в Україні виглядає дуже дивним і зовсім необґрунтованим експериментом, оскільки в сусідній Росії, де розташований регіональний офіс VISA, комісії ніхто не планував знижувати.

Багато фінансистів висловлюють припущення, що в явній дискримінації по відношенню до українських банків можуть бути зацікавлені великі європейські чи російські гравці, які планують активне входження на вітчизняний ринок.

Адже, відзначають вони, після зниження міжбанківських комісій будь-який іноземний банк, який хоче працювати в Україні, тепер може взагалі не витрачатись на розвиток банкоматної мережі, компенсуючи клієнтам комісію, і замість багатьох мільйонів доларів інвестицій у створення власної мережі, вільно користуватися інфраструктурою конкурентів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!