Уряд жене з країни імпортні вітаміни

П'ятниця, 22 червня 2012, 11:31

Україна пройшла десяту частину шляху, що відокремлює країну від переходу на повне самозабезпечення овочами і фруктами і відмова від імпорту цієї продукції.

За оцінками Міністерства аграрної політики і продовольства, щоб забезпечувати себе тепличними овочами та відмовитися від їхнього імпорту, в країні необхідно побудувати близько 500 га теплиць, з яких в 2011 році було побудовано 44 га, пише газета "Экономические известия".

За даними першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Миколи Безуглого, саме істотний дефіцит теплиць в країні зумовлює щорічну потребу в імпорті.

"Імпорт тепличних овочів в Україну може зменшитися, тільки коли ми побудуємо хоча б 500 га теплиць. Ця робота в минулому році розпочата, і перші 44 га нових сучасних теплиць були побудовані", - сказав чиновник.

При цьому він спрогнозував, що протягом трьох-чотирьох років Україна стане експортною країною, в тому числі за овочевою групою.

Вихід на такі показники в зазначені терміни стане можливим тільки при значному збільшенні інвестактівності в цьому напрямку, відзначає видання.

Водночас, якщо кількість вкладень і їх інтенсивність залишаться на поточному рівні, то відмовитися від імпорту Україна зможе лише через десять років, і то при стабільній ємності внутрішнього ринку, що малоймовірно.

Зі свого боку уряд готовий брати участь фінансово в реалізації таких проектів.

Кабмін прийняв постанову "Про внесення змін до Порядку використання коштів, що спрямовуються на часткове відшкодування вартості будівництва нових тепличних комплексів", згідно з яким розподіл бюджетних асигнувань для часткової компенсації витрат, понесених суб'єктами господарювання на будівництво нових тепличних комплексів, повинно здійснюватися пропорційно сумі таких витрат.

У постанові також ідеться про те, що за рахунок бюджетних коштів повинна бути погашена бюджетна кредиторська заборгованість перед суб'єктами господарювання як зареєстрована в органах Казначейства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!