Депутати можуть прийняти рішення про відключення "сірих" iPhone

Середа, 20 червня 2012, 20:19

Комітет Верховної ради вважає доцільним рекомендувати депутатам за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу зміни до закону "Про телекомунікації" щодо запобігання користуванню терміналами, законність ввезення яких на територію країни не підтверджена.

Проект змін буде розглянуто на цьому тижні, що випливає з порядку денного, передають "Коментарі".

Нагадаємо, відповідний законопроект №9695 був зареєстрований народними депутатами Юрієм Мороко і Віталієм Коржем 12 січня 2012.

У ньому прописаний принцип обов'язкового відключення в односторонньому порядку мобільних телефонів, IMEI-коди яких не потрапили в білий список пристроїв.

База даних IMEI (міжнародний ідентифікатор мобільного телефону, що складаються з 15 цифр) була сформована "Укрчастотнаглядом" ще в 2009 році.

У 2011 році в ній налічувалося майже 103 млн кодів, з яких 95,5 - ідентифікаційні номери "білих" пристроїв.

Оператори зобов'язані постійно оновлювати дані щодо кількості працюючих терміналів в їх мережах.

Система IMEI повинна була допомогти відбілити імпорт мобільних пристроїв.

Але вона до цих пір так і не запрацювала на повну силу. Незважаючи на те що принципи роботи системи припускають примусове відключення апаратів, у разі якщо абоненти не змогли довести їх законність, оператори не поспішали це робити.

Вони керувалися тим, що згідно закону, не могли в односторонньому порядку припиняти надання послуг мобільного зв'язку, якими б апаратами їх клієнти не користувалися.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!