До кінця року Україна повністю позбавиться меланжу - ОБСЄ

Субота, 2 червня 2012, 15:28

Україна до 1 січня 2013 року повністю позбавиться меланжу.

Про це заявив менеджер ОБСЄ з утилізації меланжу в Україні Антон Мартинюк, йдеться у повідомленні Міністерства оборони, передає УНІАН.

Він зазначив, що фінансову підтримку в рамках реалізації даного проекту надають Данія, Іспанія, Німеччина, Норвегія, Польща, США, Угорщина, Фінляндія, Чехія та Швеція.

В Міноборони також інформують, що сьогодні в рамках реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ відбулася відправка 14 цистерн із 715 тоннами меланжу залізничним транспортом зі складу ракетного пального Сухопутних військ Збройних сил України, що дислокується у селищі Шевченкове на Харківщині, на одне зі спеціалізованих підприємств Російської Федерації для подальшої утилізації.

За словами представників ОБСЄ, реалізація спільного проекту з вивезення і утилізації меланжу розпочалася у 2009 році, а загалом на цей проект передбачено виділення країнами-донорами 18 млн євро.

У повідомленні зазначається, що понад 10 млн євро вже пішло на вивезення з України майже 9 тис тонн небезпечної речовини з військових частин, дислокованих на Вінниччині, Івано-Франківщині, Львівщині, Київщині та Харківщині. Решту грошей, передбачених міжнародними домовленостями, буде виділено до кінця року для вивезення 2,7 тис тонн меланжу з Харківщини та ще приблизно 3,3 тонн з Одеського регіону.

Як відомо, меланж – це багатокомпонентна суміш азотної кислоти, окисів азоту та інгібіторів корозії.

Летюча, агресивна, високотоксична та гігроскопічна рідина, що застосовується як окислювач ракетного пального у рідинно-паливних ракетних двигунах. Окислювачі на основі азотної кислоти не горять та не вибухають, але вони викликають самозаймання деяких горючих матеріалів, зокрема ракетного пального.

На даний час меланж залишається лише в Харківській та Одеській областях.

Спільний проект Україна-ОБСЄ з вивезення меланжу є найбільшим за обсягами донорського фінансування в історії цієї міжнародної організації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!