"Нафтогаз" у червні суттєво наростив закупівлі російського газу

Понеділок, 11 червня 2012, 16:42

НАК "Нафтогаз України" у першій половині червня імпортувала в середньому близько 84,5 млн кубометрів російського газу на добу, що приблизно на дві третини перевищує середні показники травня або квітня.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на дані галузевої статистики.

Згідно з даними ЦДУ ПЕК, якщо у середньому у травні "Нафтогаз" відбирав по 52,1 млн кубометрів на добу, то в останні два місяці - по 62,1-62,3 млн кубометрів, у перший день червня вже 75 млн кубометрів.

У наступні червневі дні постачання коливалися на рівні близько 85 млн кубометрів щодоби.

За збереження такої тенденції в цьому місяці українська газова монополія отримає від "Газпрому" 2,5 млрд кубометрів газу порівняно з приблизно 1,6 млрд кубометрів у квітні та травні.

Як відомо, минулого тижня голова російської газової монополії Олексій Міллер повідомив про підписання угоди про надання "Нафтогазу" авансу в розмірі 2 млрд доларів за транзит газу, який би забезпечив закачування газу до підземних сховищ України в необхідному обсязі для проходження осінньо-зимового максимуму 2012-2013 рр..

Раніше Міллер висловлював побоювання в тому, що Україна закачує недостатню кількість газу до ПСГ, що підвищує ризики невиконання Україною зобов'язань транзитувати в повному обсязі російський газ до Європи.

У свою чергу "Нафтогаз" заявляв, що цього року має намір закачати газ лише в обсязі, необхідному для забезпечення внутрішніх потреб, не бажаючи за свій рахунок оплачувати зайві його запаси.

Згідно з контрактом між "Нафтогазом" і "Газпромом", мінімальні зобов'язання із закупівлі Україною російського газу - 41,6 млрд кубометрів на 2012 рік (загалом за контрактом - 52 млрд кубометрів).

Україна заявляє про намір закупити в поточному році лише 27 млрд кубометрів російського газу через високу ціну і проводить відповідні переговори, але вони наразі не мають результату.

Ціна газу для Україні у другому кварталі 2012 року становить близько 425 доларів за 1 тис. кубометрів порівняно з 416 доларів у першому кварталі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!