Бойко хоче обмежити імпорт нафтопродуктів без спецрозслідування. Документ

Понеділок, 11 червня 2012, 13:05

На сьогодні з розташованих в Україні сімох нафто- та газопереробних підприємств працюють лише Кременчуцький НПЗ (ПАТ "Укртатнафта") та Щебелинський ГПЗ ДК "Укргазвидобування".

Про це йдеться у листі Міненерговугілля до уряду, який є у розпорядженні "Економічної правди".

За розрахунками міністерства, частка імпорту у споживанні бензинів по Україні за січень-березень 2012 року становить 43,9%, що на 6,6% більше, дизельного палива – 73%, що на 9,9% більше, ніж за такий же період минулого року.

З метою відновлення роботи вітчизняних нафтопереробних підприємств Міненерговугілля пропонує: застосувати заходи митного регулювання імпорту нафтопродуктів, без застосування процедури спеціального розслідування, відповідно до зобов`язань, які були взяті державою при вступі до СОТ.

У Міненерговугіллі зазначають, що відомство надавало Мінекономрозвитку, які не були враховані щодо включення до проекту постанови питання запровадження квотування імпорту нафтопродуктів, виробництво, яких можуть здійснювати вітчизняні НПЗ.

Тому з метою обмеження доступу на український ринок нафтопродуктів, які не відповідають вимогам європейських стандартів Євро-5, Міненерговугілля вважає за необхідне ввести зміни до постанови Кабміну від 26.12.2011 №1360.

Також міністерство пропонує схвалити на засіданні уряду розроблений Міненерговугілля проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу" (щодо стимулювання реконструкції та модернізації діючих та будівництва нових об’єктів нафтопереробної галузі) та направити до парламенту для його розгляду та прийняття в якості першочергового.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!