У "СЕБ Банку" з`явився новий власник

Понеділок, 11 червня 2012, 10:46

Як стало відомо, наприкінці минулого тижня між шведською SEB Group і українською групою компаній Євробанку була завершена угода купівлі-продажу "СЕБ Банку".

"7 червня 2012 завершилася операція з продажу "СЕБ Банку" в Україні компаніям, що належать національному інвестору Олександру Адарічу", - йдеться в повідомленні групи SEB, пишуть "Экономические известия".

Нагадаємо, шведи придбали "СЕБ Банк" (раніше банк "Ажіо") на початку 2005 року за 27 млн доларів.

Однак плани шведської компанії з розвитку роздрібного бізнесу в Україні були скориговані кризою 2007-2009 років.

За неофіційними даними, "СЕБ Банк" був виставлений на продаж ще навесні 2011 року, що в самому банку підтверджувати відмовилися.

"Коли Swedbank оголосив про намір повністю закрити роздрібний бізнес, відпала нішева необхідність підтримувати діяльність і у SEB Group. Зараз багато прибалтійських і шведських компаній залишають Україну, де стало дуже тісно і незатишно через бюрократію і очікувань другої хвилі фін кризи", - заявив один з банкірів, який побажав залишитися неназваним.

Крім Адарича інтерес до фінустанови проявляли і російські банківські групи, проте сторони в ціні не зійшлися.

Сума, в яку оцінювали банк експерти, перебувала в рамках 50-55 млн доларів.

Але гравці ринку на той момент погоджувалися викласти за кредитну установу не більше 15 млн доларів.

Остаточну вартість сторони угоди відмовилися називати, однак, як припускають експерти, коридор ціни знаходиться в межах 0,3-0,4 капіталу - близько 20-30 млн доларів.

І хоча "СЕБ Банк" більше не є частиною шведської групи, вивіски з назвою банку зміняться ще не скоро.

Більш того, після перейменування шведами купленого раніше "Акцепт Банку" в "СЕБ Банк України", торгова марка знову повернеться на ринок.

Передбачається, що під старою-новою назвою банк стане обслуговувати переважно корпоративних та інституціональних клієнтів з країн Скандинавії, Балтії та Німеччини.

Як кажуть учасники ринку, в нинішніх умовах стратегія SEB цілком зрозуміла й обгрунтована.

Банк не мав істотної частки на ринку в роздробі, а перспективи для зростання відсутні і тепер.

Продавши свій роздрібний бізнес (60 відділень і кредитний портфель у розмірі 1,77 млрд гривень), банк перевів найперспективніші активи в новий – "Акцепт Банк".

Новий власник банку подробиці угоди і зміну стратегії розголошувати не став.

Не повідомив він і нову назву фінустанови.

Але цілком можливо, як стверджують співрозмовники, фінустанова так і не отримає нове ім'я.

"Можливо, банк буде використовувати назву СЕБ ще якийсь час, після чого його активи відразу ж зіллють з активами Євро банку", - припускає банкір, що побажав не називати себе.

"У нього (Адаріча) великий досвід роботи на території Україні в банківському секторі. Він знає, як працювати на нашому ринку і як повертати борги, - каже президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко. - Швидше за все, Адаріч спочатку купив маленький банк "на перспективу", а зараз, коли ситуація на ринку змінилася, вирішив повернутися до того, чим вміє добре займатися. Тому банки можуть об'єднати, запустити нові продукти, підчистити мережу і кредитні продукти. Потім напевно щільно займеться боржниками, чого не робили шведи"

Нагадаємо, Олександр Адаріч очолював правління УкрСиббанку з осені 2002 року до грудня 2008 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!