В НБУ кажуть: населення спокійно сприймає валютні коливання

Неділя, 10 червня 2012, 14:59

Українці доволі спокійно та врівноважено реагують на фінансову напругу в світі.

Про це заявила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова під час круглого столу "Фінансова стабільність в Україні: основні виклики 2-го півріччя", пише тижневик "Дзеркало тижня. Україна".

"Якщо взяти динаміку євро за останні 2 місяці, курс змінився на 8%. І хоч події на європейських ринках складні, але населення не схвильоване і не біжить міняти валюту", - констатувала представниця Національного банку.

За словами глави правління "Ощадбанку" Сергія Подрезова, попит фізосіб на валюту поступово скорочується. "Якщо ще місяць тому в день ми продавали близько 18-20 млн. дол, то сьогодні це близько 12-14 млн. Ми по собі відчуваємо, що ажіотаж падає", - зазначив банкір.

У той же час Подрєзов звернув увагу на те, що якийсь час курс може підігріватися низкою банків, але в цьому особливої проблеми немає, враховуючи злагоджену роботу регулятора з державними та комерційними банками.

Нагадаємо, що за даними НБУ, чистий попит населення на валюту склав лише 209,2 млн доларів, що удвічі-втричі менше, ніж в попередні місяці.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!