Ціни на яйця пішли на спад

П'ятниця, 1 червня 2012, 10:01

Відпускні ціни на курячі яйця на українських птахофабриках знизилися під впливом сезонних факторів.

Так, на 29 травня середня відпускна ціна на яйце (С-1) по птахофабрикам Україна просіла на 3,6% в порівнянні з попередньою звітною датою (22.05.12 р.) - до 4,16 грн./десяток, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ" із посиланням на дані інформаційної компанії "ПроАгро".

У свою чергу, з 1 по 29 травня середня відпускна ціна на яйце (С-1) по птахофабрикам Україні збільшилася на 17,8%, а з початку 2012 року - знизилася в 1,8 разу.

На думку експертів компанії "ПроАгро", на даний момент в ціноутворення на ринку курячого яйця втрутилися сезонні фактори.

По-перше, зріс попит на овочі та фрукти, по-друге, виробництво яєць навесні і влітку збільшується.

Експерти пояснили, що кури найкраще несуться при температурі вище 20 градусів тепла, а взимку продуктивність несучок знижується.

До того ж, в холодний період на птахофермах не підтримують 20-градусну температуру, так як додаткові витрати на тепло збільшують собівартість яєць.

Взимку через витрати на опалення та сезонного зниження загальної продуктивності курей собівартість яйця підвищується.

При цьому зростає купівельний попит на яйця і, в кінцевому рахунку, підвищується ціна.

У теплу пору року витрат на опалення у птахоферм немає, продуктивність несучок зростає з одночасним зниженням купівельного попиту.

Звідси зниження цін, яке можна спостерігати сьогодні.

За прогнозами експертів, у першій декаді червня ціни на яйце, швидше за все, трохи просядуть або залишаться на колишньому рівні.

Тенденція зростання цін на курячі яйця почнеться ближче до серпня.

За даними Мінагропроду, середні оптово-відпускні ціни (з ПДВ) на яйця в Україні на 25 травня знизилися на 6% - до 4,76 грн./десяток.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!