У Португалії для боротьби із кризою скасують свята

Середа, 9 травня 2012, 10:17

Португалія вивела боротьбу з дефіцитом бюджету на новий рівень: влада країни прийняла рішення про скасування чотирьох із 14 існуючих в країні святкових днів.

Два вихідні дні присвячені релігійним святам, ще два - світським.

Починаючи з 2013 року ці дні стануть робочими - як мінімум, протягом п'яти найближчих років, передає ВВС.

Рішення про скасування вихідних днів у дні релігійних свят було заздалегідь узгоджене з Ватиканом: католицька церква порадила, які саме свята можна зробити робочими.

Раніше в рамках боротьби з дефіцитом бюджету та фінансовою кризою португальська влада вже скоротила зарплати бюджетникам і збільшила податки.

Для вирішення своїх фінансових проблем в 2011 році Лісабон погодив умови отримання фінансової допомоги від Євросоюзу, Європейського центробанку і Міжнародного валютного фонду.

Португальська влада сподівається, що зменшення кількості вихідних днів поліпшить конкурентоспроможність країни і дасть поштовх економічному зростанню.

У числі скасованих святкових днів: 1 листопада - День всіх святих; Корпус Крісті, або Свято тіла і крові Христових, що відзначається на 60 день після Великодня, 5 жовтня - річниця утворення Португальської республіки в 1910 році; 1 грудня - річниця визволення Португалії від іспанського панування в 1640 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"