Україну змусили перенести Ялтинський саміт

Вівторок, 8 травня 2012, 13:14

Проведення 18-го саміту глав держав Центральної та Східної Європи, проведення якого було заплановане на 11-12 травня в Ялті, відкладене на невизначений термін.

Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна"

"У зв'язку із неможливістю глав деяких європейських держав узяти участь у саміті глав держав Центральної Європи в Ялті Україна вважає за доцільне перенести його та провести в пізніші терміни", - сказав він.

Як повідомлялося, раніше в Міністерстві закордонних справ України зазначали, що в саміті візьмуть участь 10 іноземних делегацій на рівні глав держав - президентів Польщі, Албанії, Болгарії, Литви, Македонії, Румунії, Словаччини, Хорватії, Чорногорії та Молдови. Крім того, ще чотири делегації попередньо підтвердили свою участь на найвищому рівні - Угорщина, Сербія, Латвія, Боснія і Герцеговина.

Водночас, у МЗС повідомили, що "президенти Німеччини, Чехії, Словенії, Австрії та Італії заздалегідь повідомили, що не зможуть приїхати на цей захід".

Раніше президент Німеччини Йоахім Гаук і президент Чехії Вацлав Клаус скасували запланований візит в Україну для участі в саміті у зв'язку з невідповідними умовами утримання у в'язниці екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

Згодом президент Хорватії Іво Йосипович вирішив утриматися від участі в саміті держав Центральної та Східної Європи в Ялті, щоб висловити протест проти порушень прав людини в Україні.

Також відмовилися від відвідування саміту президенти Естонії, Латвії, Болгарії та Угорщини.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"