В червні пшеницею з України почнуть торгувати на Чиказькій біржі

Середа, 30 травня 2012, 11:32

Українська пшениця з 6 червня буде котируватися на Чиказькій товарній біржі.

Президент Української зернової асоціації Володимир Клименко вважає, що це грандіозна подія для вітчизняного ринку, оскільки даний контракт допоможе оцінити ліквідність нашого зерна, пишуть "Экономические известия".

"Ми побачимо його реальну ціну, виробники зможуть орієнтуватися на неї в переговорах із закупівлі з зернотрейдерами", - говорить експерт.

Він упевнений, що цей інструмент допоможе зняти багато питань і звинувачення аграріїв на адресу операторів. Не секрет, що перші часто незадоволені ціною, пропонованої їм за зерно.

Крім того, експерт прогнозує можливість появи згодом ще одного контракту - кукурудза, FOB, Чорне море.

Наявність українського зернового контракту в Чикаго зробить ціноутворення більш прозорим і зрозумілим в нашій країні.

"Безсумнівно, у виграші залишиться і Чиказька біржа. Поява додаткового інструменту приверне нових клієнтів, транснаціональні компанії, і це дає Чикаго переваги в біржовій конкурентній боротьбі", - вважає брокер однієї з українських бірж.

Також український контракт в Чикаго на руку операторам, які хочуть зайти на наш ринок.

"Вигідність цього питання повинна вимірюватися припливом коштів. Оскільки клірингові розрахунки будуть здійснюватися фахівцями Чиказької біржі і самі контракти будуть укладатися там же, Україна від цього немає ніякої користі", - вважає експерт фінансового ринку, що побажав залишитися неназваним.

Він вважає, що новий контракт на пшеницю буде стимулювати приплив валюти в США, в той час як виникнення такого контракту в Україні забезпечило б поставку валюти в нашу країну.

Зазначений недолік нового інструменту далеко не останній.

Біржовики впевнені, що він буде стимулювати "сірий" експорт.

"Згідно з нашим законодавством, виробник зобов'язаний отримати ліцензію на продаж продукції на Чиказькій біржі у Нацбанку, що важко. Оформляти ліцензію разову на кожну операцію - нереально. Виходить, що продавця змушують продавати зерно офшорній компанії, яка, в свою чергу, буде оформляти контракт в Чикаго. Для України податкові надходження з цієї операції будуть мінімальні, у Чикаго - максимальні. І це при тому, що у нас торговий баланс негативний", - каже представник інвестиційної компанії.

Він впевнений, що контракт Чикаго не забезпечить головного - доступу нашого сільгоспвиробника на біржу.

Проте справжню користь і недоліки нового інструменту можна буде оцінити тільки через рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"