Суд відмовився "здавати" депутатів, які отримали державні квартири

Вівторок, 29 травня 2012, 17:00

Суд відмовив у задоволенні позову "Української правди" до Апарату Верховної ради щодо оприлюднення списку депутатів, які отримали квартири за державний рахунок.

Відповідне рішення ухвалив суддя окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Нана.

"Суд приходить до висновку про те, що адміністративний позов задоволенню не підлягає... Суд постановив у задоволенні позову відмовити", - йдеться в рішенні суду.

Таким чином, інформацію про те, хто з народних депутатів отримав квартири за державні кошти, суд визнав конфіденційною.

Як відомо, у березні в апараті Верховної ради відмовилися оприлюднити імена депутатів, які отримали квартири протягом останньої трьох каденцій парламенту.

Пізніше "Українська правда" вирішила через суд з'ясувати, хто з депутатів Верховної ради шостого скликання отримав державні квартири.

Причиною позову стало надання неповної інформації на запит щодо інформації про вартість та площу службового житла, виділеного народним депутатам.

Зокрема це стосується відмови вказати прізвища, імені та по батькові кожного депутата шостого скликання, який отримав службове житло.

Це було аргументовано тим, що зазначені відомості належать до конфіденційної інформації, поширення якої не допускається без згоди особи.

Однак аналіз українського законодавства про інформацію вказує на те, що надання неповної інформації у цьому випадку є неправомірними.

Таким чином, Апарат ВР необґрунтовано відмовив "Українській правді" у наданні на запит інформації, яка за законом є відкритою, чим порушив право позивача на доступ до публічної інформації.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"