На фондовому ринку України вперше виявили факт маніпулювання

Вівторок, 29 травня 2012, 12:37

Вперше Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) виявила факт маніпулювання на ринку цінних паперів і застосувала фінансову санкцію до правопорушника, компанії "Сіті Брок" в розмірі 170 тис гривень.

Таке рішення було прийнято уповноваженою особою комісії 25 травня 2012 року, йдеться у повідомленні НКЦПФР, передає "Мінфін".

Як зазначив член комісії, який курурує напрямок захисту прав інвесторів та протидії маніпулюванню та використанню інсайдерської інформації на фондовому ринку Євген Воропаєв, прийняттю такого рішення про застосування санкції до компанії "Сіті Брок" щодо порушення на ринку цінних паперів передувала тривала робота і детальний аналіз ситуації, а також оцінка всіх фактів, подій і пояснень учасника ринку.

"Це перший випадок маніпулювання, розслідуваного регулятором фондового ринку, - зазначив Воропаєв. - Комісія має намір здійснювати подальший ретельний моніторинг маніпулювання на ринку цінних паперів".

За словами Воропаєва, санкція була застосована за порушення ст. 10-1 закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", яка визначає види маніпулювання на фондовому ринку.

Зокрема, згідно з пунктом 3 цієї статті, одним з видів маніпулювання є поширення інформації за допомогою засобів масової інформації, яка призводить або може призвести до введення в оману учасників ринку щодо ціни, попиту та пропозиції, або обсягів торгів цінними паперами на фондовій біржі.

"Компанія "Сіті Брок" здійснила дії такого характеру, і з урахуванням того, що акції товариства перебувають в обігу на трьох українських біржах, його дії могли ввести в оману учасників ринку", - зазначив Воропаєв.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!