До жовтня підприємства ТКЕ повинні розрахуватися за газ

П'ятниця, 25 травня 2012, 19:26

Підприємства комунальної теплоенергетики (ТКЕ) до 1 жовтня 2012 року мають повністю розрахуватися за спожитий газ.

Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, УНІАН.

Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Олександр Аліпов повідомив, що готується низка законопроектів, за якими очікується компенсувати підприємствам житлово-комунальної сфери різницю в тарифах за спожиті електроенергію і газ, і міністерство докладе всіх зусиль для того, щоб здійснити супровід і ухвалення законів до кінця першого півріччя.

У свою чергу, регіони мають до 1 жовтня цього року повністю розрахуватися за спожитий газ.

За даними Мінрегіону, з початку цього року підприємства теплокомуненерго розрахувалися за спожитий газ у середньому на рівні 52%, при цьому Севастополь - лише на 19,6%, Тернопільська область - на 34,9%, Крим і Полтавська область - на 35%, Дніпропетровська область - на 42%.

Аліпов відзначив, що в середньому по Україні підприємства теплокомуненерго на 70% забезпечені засобами технологічного обліку відпущеного тепла.

Причому 6 областей (Волинська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Рівненська і Харківська) укомплектували теплогенеруючі потужності лічильниками повністю.

Проте в Луганській області технологічний облік здійснюється на 13% об'єктів, у Чернівецькій - на 28% від необхідного обсягу, в Київській - 39%, Миколаївській - 40%, у Києві - 30%, Севастополі - 13,5 %.

"Тому завдання залишається - до початку нового опалювального періоду забезпечити стовідсоткове забезпечення теплогенеруючих потужностей засобами технологічного обліку тепла", - наголосив Аліпов.

За його словами, лише 25% регіонів провели енергоаудит.

При цьому питомі витрати підприємств теплокомуненерго і втрати в мережах в середньому по Україні досягають 13,8% при нормативному показнику в 13%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!