Україна хоче продати Китаю 3 мільйони тонн кукурудзи врожаю 2012 року

П'ятниця, 25 травня 2012, 13:14

Україна розраховує протягом майбутнього маркетингового року (МР, липень 2012 - червень 2013) експортувати в Китай 3 млн тонн кукурудзи за форвардними контрактами.

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні буде підписано угоду між Державною продовольчо-зерновою корпорацією України (ДПЗКУ), Ексімбанком Китаю і Міністерством фінансів за схемою фінансування форвардної купівлі (кукурудзи). Хотілося б, щоб протягом маркетингового року ми хоча б проекспортували перших 3 млн тонн", - сказав він.

За словами міністра, в даний час Україна не постачає кукурудзу в Китай.

"Для нас дуже важливо почати експортувати кукурудзу в Китай", - зазначив Присяжнюк.

Згідно з його даними, Україна в поточному році посіяла кукурудзу на 1 млн га більше, ніж у минулому році.

"Тобто, ми очікуємо досить великий урожай і, відповідно, великий обсяг на експорт", - додав глава Мінагропроду.

За припущенням міністра, в рамках угоди постачання кукурудзи в Китай будуть здійснювати Аграрний фонд або ДПЗКУ.

"Я переконаний, що угода, яку ми сьогодні підпишемо, дасть можливість більш активно почати торговельні операції, і наш Національний банк, і Народний банк Китаю завершує роботу по розрахунках за принципом "своп", щоб не використовувати валюту третіх країн. Це ще більше спростить нашу роботу", - зазначив Присяжнюк.

При цьому він додав, що з початком поставок кукурудзи до Китаю торгівля буде відкрита для всієї комерційних компаній.

За словами Присяжнюка, в рамках засідання українська та китайська сторони мають намір обговорити співробітництво в рибній галузі, виробництві ветеринарних біопрепаратів, будівництві заводів по виробництву гербіцидів і пестицидів, потужностей для зберігання зерна.

Як повідомив міністр, в даний час також йде спільна робота з переобладнання спиртових заводів на випуск біопалива, продовжується технічне переоснащення аграрного сектора.

Крім того, в даний час ведеться робота зі створення спільних українсько-китайських підприємств з виробництва тракторів в Україні.

"Об'єднавши зусилля, ми можемо виробляти продукцію й експортувати її не тільки в Китай, а й на ринки третіх країн", - констатував Присяжнюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"